Promariner ProSportHD 20 Battery Charger 12-24V/20A 2 Out
Product code: 8-70464
Manufacturer SKU: 44028
Description
Description
Key Features
ProMariner Digital Technology
Distributed-On-Demand™ Technology
Heavy Duty Tri-Surface Extruded Heat Sink Design
Expanded LED Display with Completion Status Gauge
Lightweight Design
Auto-Maintain Energy Saver Mode
Fully Automatic 5-Stage Digital Performance Charging
Built-in Quality and Safety
Easy Installation and Operation
IP67 Waterproof
Global AC Input 100-24V AC 50/60Hz
3 Year Warranty
Specifications
IP Rating IP67
Brand Promariner
Voltage Description 12V - 24V DC
Amps Description 20A